A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać do Chiang Mai?

Rześkie poranne powietrze uderza  nas w nozdrza, omijamy kałuże które są dowodem na intensywną nocną ulewę. Na ulicach nie ma dużo ludzi, głównie lokalni spieszący się do pracy i odwożący dzieci do szkoły. Właśnie pod jej budynkiem słychać wrzask dzieci, jak w każdej szkole na świecie – małe szkraby dają całusy rodzicom, z radością zeskakują z motorów i biegną do środka. Na ulicy pan policjant kieruje ruchem i przepuszcza przez pasy ubraną w biało niebieskie mundurki młodzież. Po 17:00 znów się pojawi by zadbać o ich bezpieczeństwo.
Mimo wczesnej pory co jakiś czas spotyka się uliczne gar-kuchnie gdzie można zakupić śniadanie, m.in. nasz ukochany klejący ryż z mango i mlekiem kokosowym. Zapachy jak zwykle zachęcają do zerknięcia do wszystkich garnków co niemal zawsze spotyka się z aprobatą kucharza. Im później tym więcej samochodów, motorów, tuk-tuków; jest coraz głośniej, parniej, kurz zaczyna szczypać w oczy a nogi dopiero co umyte stają się ciemniejsze i zakurzone.

Czas na przerwę..może kawa mrożona, a może owocowy shake?

Skręćmy w tę uliczkę, bo choć nic tam nie ma, to można podglądnąć codzienne życie. „Sawadee ka! Where are you going?” -„We don’t know! :)”.

DCIM100MEDIA
Rowerem po Chiang Mai

Śmiechy, uśmiechy, machanie do siebie. I od razu człowiekowi się miło robi. Nie ma tu nachalności, wrogości, jest spokój, akceptacja, życzliwość. I choć czasem wydaje się że przyglądają się nam badawczo, wystarczy się uśmiechnąć by uśmiech odwzajemnili – szczery, płynący z serca i oczu. Tacy są ludzie w Chiang Mai, nic dziwnego że żyje tu tak wielu ekspatów którym udziela się klimat tego miejsca. Miasto tak inne od głośnego Bangkoku; urzeka krajobrazami, jedzeniem, ludźmi, bliskością natury.
A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać do Chiang Mai?

Zdjęcia

Koszt wypożyczenia roweru: ok 40-60 Baht na 24h od osoby

 

Jedna myśl w temacie “A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać do Chiang Mai?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s